הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
רשת 'דולר טרי' משנה מדיניות: מוצרים יימכרו ביותר מדולר אחד
לאחר קרוב לארבעה עשורים שבהם הרשת הפופולרית מכרה את כלל מוצריה בדולר אחד, השילוב של אינפלציה גבוהה והתייקרות במשלוחים הובילה להחלטה למכור מוצרים במחירים של עד 5 דולרים

הקונספט של רשת 'דולר טרי' (Dollar Tree) פשוט למדי: בכל סניף ניתן למצוא עשרות אלפי פריטים שונים, וכל אחד מתומחר בצורה אחידה: דולר אחד.

אלא שכעת, הרשת הודיעה שהיא נאלצת לחרוג מהמדיניות, וזאת על רקע האינפלציה הגבוהה בארה"ב וההתייקרות של חומרי הגלם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


סניף 'דולר טרי' בפלורידה (צילום: Shutterstock)

 

רשת החנויות הוקמה בווירג'יניה בשנות השמונים, ותחילה היו סניפים בודדים בשלוש מדינות. באמצע שנות ה-90 החברה החלה לצמוח, וכיום ניתן למצוא למעלה מ-15 אלף סניפים בארה"ב וקנדה.

על אף שאתרים כגון אמזון גרמו לרשתות רבות לקרוס, 'דולר טרי' רשמה שנים מצוינות במהלך העשור האחרון, בדומה לרשתות כמו "רוס" ו-"TJ Maxx".

אלא שאז הגיעה מגפת הקורונה וגרמה למשבר כלכלי עולמי. כתוצאה מכך, נרשמה התייקרות בכמעט כל התחומים: ביגוד, רכב, מזון ועוד.

בחודש שעבר רשת 'דולר טרי' הצביעה על ההתייקרות המשמעותית במחירי המשלוחים, כסיבה המרכזית לכך שהרווח למניה צפוי לרדת ב-1.50 דולר עד 1.60 דולר. מדובר בהפסד כלכלי גדול עבור כל חברה, אך בייחוד עבור רשת שבה הכל נמכר בדולר.

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

מייקל ויטנצקי, מנכ"ל דולר טרי, הסביר שהוא ניסה לקבל החלטה שתאזן בין השיקולים השונים: "במשך עשורים, הלקוחות שלנו נהנים מכך שהם יכולים להגיע לחנויות שלנו ולמצוא פריטים במחיר מציאה של דולר אחד. אנחנו עדיין מחויבים לקונספט הזה, אבל לקוחות רבים גם מספרים לנו שהם רוצים מגוון רחב של מוצרים בכל חנות".

ההחלטה לייקר חלק מהמוצרים צפויה להעניק לרשת גמישות מסוימות, ובפרט לאפשר לה להחזיק יותר מוצרים על המדפים. אך מצד שני, אין ספק שמי שייפגע בצורה הקשה ביותר הם הלקוחות, שיידרשו לשלם יותר על סל הקניות.

בדולר טרי הסבירו כי החלו "לבחון את השפעת המחירים הגבוהים יותר" בקרוב ל-8,000 סניפים. פריטים יקרים יותר, למשל כאלה שעולים 3-5 דולר, יוכנסו לאזור מיוחד בכל סניף הנקרא "דולר פלוס". לעומת זאת, מוצרים שהתייקרו במעט ונמכרים ב-1.25 דולר עד 1.50 דולר, יימכרו במדפים ה"רגילים" של החנות.

3% לא
97% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE