הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
תופעת "פריצות ארוחת הערב" לבתי מגורים באזור הוואלי בלוס אנג'לס: תושבים סועדים ומופתעים על ידי רעולי פנים
מגמת אירועי השוד בבתים ברחבי שכונות בעמק סן פרננדו גוברת כאשר הנתונים חושפים כי השעות המועדפות על ידי הפורצים הן בדרך כלל בטווח של בין 7 ל-8 בערב בזמן שהדיירים יותר מתמקדים במה הם אוכלים ופחות בהשגחה על הנכסים

בתחילת הקיץ האחרון דיווחנו על הזינוק במקרי הפריצה לבתים באזור הוואלי בלוס אנג'לס אשר גרם לתושבים המודאגים להיות כלואים בביתם מחשש לגורל רכושם ובטחונם.

כעת מתברר שגם הנוכחות הפיזית שלהם בתוך הנכס, אינה בהכרח מונעת מהפורצים להיכנס וגם לא מרתיעה אותם, שכן התופעה אף החריפה.

מקרים חדשים שהתרחשו בתקופה הנוכחית מעידים על שלב חדש במגמת הפריצות, במהלכו פולשים רעולי פנים לתוך בתים בשעות ארוחות הערב, סביבות 7 עד 8 ולעיתים נתקלים בדיירים אשר שוהים במקום.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אחד מאותם קורבנות הוא טים גספר, תושב שכונת וודלנד הילס אשר התראיין לרשת KTLA וסיפר על הפריצה שאירעה לפני כשבועיים.

"זו דלת עם זכוכית כפולה כך שאין לי מושג באיזה כלי הם השתמשו על מנת לנפץ אותה". 

כאשר חזר לביתו עם משפחתו מארוחת ערב, הוא מצא זכוכיות מנופצות על הרצפה ברחבי הסלון ואת מצלמות האבטחה שנתלשו מהקירות. בנוסף, בכל חדרי הבית שרר בלאגן מוחלט שכלל מגירות וארונות שנסרקו עד היסוד ומתוכם נגנבו תכשיטי יוקרה וחפצים אישיים. 

גם על כלב המשפחה מסוג רועה גרמני לא חסו הפורצים אשר ריססו אותו בספריי פלפל. בהמשך גילה גספר כי הפורצים אף הצליחו לפרוץ את הכספות שבהן שמר את אקדחיו. 

"מיד יצאנו מהמטבח לחוץ הבית בסמוך לחנייה ואמרתי לאשתי והילדים - 'הייתה פה פריצה, עדיף שכרגע נמתין כאן' והתקשרתי למשטרה".

לדבריו, למרות שהכספות היו פרוצות, כלי הנשק לא נגנבו והושארו בתוכן. 

מה שיותר הדאיג אותו זה עצם העובדה שהוא ומשפחתו היו מאוד קרובים למפגש פיזי עם הפורצים. "אנחנו נכנסנו הביתה בשעה 7:12 בערב והמצלמות נותקו בשעה 7, כלומר יתכן ש-12 בלבד הפרידו ביננו או שהפורצים שמעו אותנו מגיעים ואז נמלטו". 

מקרה נוסף שאירע החודש התרחש בזכונת שרמן אוקס כאשר גם אז נופצה לרסיסים דלת הזכוכית אלא שאז, דיירי הבית שהו בתוכו בזמן הפריצה, סמוך לשעה 7:50 בערב. "הם היו חמישה או ארבעה רעולי פנים", סיפר בעל הבית שנשדד. 

אישה אחרת סיפרה על הוריה המבוגרים המתגוררים בוודלנד הילס אשר בזמן שאכלו ארוחת ערב בסביבות 7:40, הופתעו על ידי רעולי הפנים. לדבריה, התברר לה כי הוריה אינם היחידים שנפלו קורבן מאחר שעוד תושבים באזור סבלו מאותן פריצות שכאמור, מתרחשות בשעות הערב בין 7 ל-8 בהן אנשים נוהגים לסעוד מחוץ לבית. 

בעודו ממתין לממצאי חקירת המשטרה, דווח בכלי התקשורת כי גספר החליט לבצע מחקר עצמאי במהלכו בדק את נתוני הפריצות באזור בחודשיים האחרונים.  

"גיליתי כמות גבוה של פריצות שהתרחשו בשעות הערב, אך היו גם כאלה שבוצעו בשעות הבוקר. לדעתי זה פשוט עניין של ניצול הזדמנויות". 

מלבד הצבת מצלמות אבטחה בחזרה בשטחי ביתו, הוא סבור כי חשוב מאוד שתושבי השכונה והאזור כולו יתקשרו בינהם וישתפו על מקרים דומים שהתרחשו על מנת להשגיח אחד על השני ובכך אולי לנסות למגר פריצות עתידיות. 

 

שוטרים בזירת האירוע בשכונת אנסינו

כאמור, תופעת הפריצות לבתים באזור הוואלי לא התחילה עכשיו וגם לא האלימות שבמקרים מסויימים עלולה להיות מלווה אליה. לפני חודש דווח באתר היברו ניוז על אירוע במהלכו קבוצה של חמושים פרצה לבית בשכונת נורת'רידג' ונמלטה עם כסף מזומן, מפתח של רכב יוקרה ורכוש נוסף.

על פי הודעת המשטרה, השוד התרחש בסמוך לשעה 11:30 בלילה בבית מגורים ברחוב Shoshone Avenue.

מקור משטרתי דיווח אז כי המשטרה הוזעקה לזירת האירוע לאחר שיריות נשמעו באזור וכן צעקות אנשים כתוצאה מכך.

כמו כן, נמסר כי בשוד היו מעורבים חמישה רעולי פנים שכאמור היו חמושים. בין השלל שנשדד היו 15 אלף דולר במזומן, תכשיטים ומפתח של רכב למבורגיני. 

כאשר סיימו לבצע את זממם, הם עזבו את המקום ברכב ב.מ.ו מדגם X6. למרות הדיווחים על יריות, המשטרה הדגישה כי איש מדיירי הבית לא נפגע במהלך האירוע.

תקרית דומה התרחשה גם כן בוואלי חודשיים קודם לכן, במהלכה שלושה שודדים פרצו במהלך הלילה לבית בשכונת אנסינו, זאת בזמן שהדיירים שהו במקום.

האירוע התרחש סמוך לשעה 9:40 בלילה ברחוב Aqueduct Avenue, אז חדרו השלושה לתוך הבית ולאחר שסיימו לבצע את זממם, נמלטו ממנו עם תכשיטים.

כאמור, בני המשפחה שהו בבית בזמן הפריצה אולם לא נפגעו כתוצאה מהאירוע. הערכת המשטרה הייתה שהפורצים סימנו את הבית הספציפי הזה כיעד לפריצה ולא מדובר בשוד אקראי.

לפי תיאור המשטרה, שלושת החשודים הם גברים ממוצא אפרו אמריקאי כאשר אחד מהם בגובה 5 פיט ו-8 אינץ' והוא נראה לובש מסכה וכיסוי ראש בצבע אפור.

לגבי שני החשודים האחרים לא נמסרו אז פרטים נוספים אך בהודעת המשטרה הודגש כי השלושה היו חמושים בזמן האירוע. 

כזכור, בחודשי הקיץ דיווחה מערכת חדשות היברו ניוז על זינוק חד במקרי פריצות לבתים שנרשם בתקופה האחרונה באזור שכונת אנסינו, מה שמוביל לדאגה בקרב התושבים אשר חוששים כתוצאה מכך, לצאת מביתם בתדירות גבוהה. 

על פי הודעת משטרת לוס אנג'לס, למעלה מ-400 פריצות לבתים התרחשו מאמצע 2022 ועד לקיץ הנוכחי כאשר שנת 2022 לבדה, הייתה השנה עם הכי הרבה פריצות מזה יותר מעשור. 

עד כה לא ברור עדיין אם מדובר בקשר ישיר בין כל מקרי הפריצות והאם ישנה כנופיית גנבים ספציפית שאחראית לכך, אולם את התושבים המיואשים זה פחות מעניין וחלקם כאמור, ממעטים לצאת מביתם.

באחד ממקרי הפריצה שתועדו במצלמות האבטחה, נראים ארבעה גברים מנסים באמצע היום להיכנס לתוך בית אך נתקלים באישה ששהתה בתוכו וצעקותיה בתגובה לנוכחות גברים זרים שפרצו לפתע למקום מגוריה, הצליחו להבריח אותם ובכך למנוע את ביזת רכושה. 

"לא עזבתי את הבית מאז", סיפרה אז האישה לכלי התקשורת, "אני עדיין חוששת שהם עלולים לחזור ולפרוץ שוב". 

תושבים נוספים סיפרו כי הם חשים כמו ברווזים במטווח, "אנחנו פשוט יושבים ומחכים שיגיע תורנו וזה יפגע בנו בשלב כלשהו". 

לדברי אחד מהם, הוא אף מכיר אישית ארבעה בעלי בתים שסבלו מפריצות מתחילת השנה. כתושב המקום מזה מספר שנים, הוא אינו זוכר דומיננטיות כה רבה במקרי הפריצות לבתים באזור.

"אחת הפריצות הייתה לביתו של בן דודי. הפורצים בזזו כמעט את כל דברי הערך בבית. הם לקחו דרכונים ותכשיטים והותירו מאחוריהם חורבן כה גדול עד כדי שמנע ממנו ומבני משפחתו להתגורר במקום למשך מספר ימים". 

בשלב זה משטרת לוס אנג'לס מסרה כי היא ממשיכה לחקור את מקרי הפריצה אך עדיין לא הצליחה להתחקות אחר עקבות הפורצים.

עד כה את התושבים זה לא מנחם ועצם העובדה שעדיין לא בוצעו מעצרי חשודים, מותירה אותם בחרדה גדולה אשר מונעת מהם לעיתים קרובות לעזוב את ביתם: "הם הטילו אימה על השכונה".

 

 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE