הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
אפליה בנקאית בלוס אנג'לס: 'סיטיגרופ' דחתה בקשות על פי שמות משפחה
הסוכנות הפדרלית להגנת הצרכן האשימה את החברה הפיננסית בכך שהפלתה אמריקאים ממוצא ארמני – והטילה עליה קנס של עשרות מיליוני דולרים

חברת סיטיגרופ ביצעה עבירה חמורה על החוק שכן במשך שנים היא הפלתה מבקשי כרטיסי אשראי על פי שם המשפחה שלהם. כך פרסמה לשכת ההגנה הפיננסית לצרכן (CFPB).

על פי הדו"ח שיצא לאור ביום רביעי, חברת סיטי הנחתה את העובדים שלה לדחות בקשות של אנשים עם שמות משפחה המסתיימים ב-yan או ian, שאלו הן סיומות נפוצות בשמות משפחה של אנשים ממוצא ארמני – זאת בעיקר בגלנדייל שבמחוז לוס אנג'לס, קליפורניה, שם מתגוררת אוכלוסייה ארמנית-אמריקאית גדולה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: Getty Images)

 

הוסיפו חטא על פשע, עובדי הבנק הסתירו את האפליה בכך שבכוונה לא תיעדו את השיחות שניהלו עם התושבים הארמנים. כך מאשימה ה-CFPB, שחשפה את ממצאי החקירה שהתמקדה בבקשות לכרטיסי אשראי בין השנים 2015 ל-2021.

על פי הדו"ח, כמה מעובדי סיטי כינו את מבקשי האשראי הארמנים כ"ארמנים רעים" או "המאפיה הארמנית של דרום קליפורניה".

מיותר לציין כי שלילת אשראי מאנשים רק בגלל זהותם, היא דבר בלתי חוקי בעליל. לכן, סיטי תשלם קנס של 24.5 מיליון דולר ו-1.4 מיליון דולר פיצוי לצרכנים שנפגעו.

החברה, שבסיסה בניו יורק, כמובן פרסמה הודעת התנצלות, היא טענה כי מדובר בחלק קטן בלבד מעובדיה שהפלו את הארמנים, אך עובדים אחרים בסך הכל ניסו לעצור הונאה אפשרית ממה שכינתה כ"טבעת הונאה ארמנית ידועה היטב, הפועלת בחלקים מסוימים של קליפורניה".

זוהי לא הפעם הראשונה שסיטגרופ מפרה את חוקי ההגנה הפיננסית של הצרכן. בשנת 2018, למשל, החברה שילמה 335 מיליון דולר ל-1.75 מיליון מחזיקי כרטיסי אשראי על הפרת 'חוק האמת בהלוואות'.

 

 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE