הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
גל השנאה נמשך: צלבי קרס וכתובות נאצה רוססו על קירות מוזיאון השואה בפלורידה
שוטרי משטרת סיינט פיטרסבורג סיירו בסמוך למוזיאון במרכז העיר במהלך הלילה וגילו את ההשחתה האנטישמית הבוטה. בכיר במוזיאון: "כנגד לניצולי השואה, המתקפה הזו היא מאוד אישית עבורי"

גל פשעי השנאה כנגד יהודים וישראלים ברחבי ארצות הברית במהלך השבועות האחרונים נמשך, והפעם זה הגיע גם לעיר סיינט פיטסבורג, בחופה המערבי של פלורידה, שם אלמוני צייר צלב קרס על קירות מוזיאון השואה של המדינה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


"היהודים אשמים" וצלבי קרס רוססו על גבי קירות מוזיאון השואה

 

לפי הודעת המשטרה המקומית, שוטרים שסיירו במרכז העיר במהלך הלילה שבין רביעי לחמישי עברו ליד המוזיאון והבחינו בכיתוב "היהודים אשמים", לצד שני צלב קרס שרוססו על הבניין. בתוך שעות ספורות, צוות של העירייה הוזעק למקום והסיר את כתובת הנאצה.

 

 

האירוע החמור נחקר כפשע שנאה, אך בשלב זה לבלשים אין קצה חוט בחקירה.

 

 

"כנכד לניצולי השואה, המתקפה על המוזיאון לא רק מעוררת שאט נפש, היא מאוד אישית עבורי", מסביר מייקל איגל, יו"ר דירקטוריון המוזיאון, "כנראה שמי שעומד מאחורי זה לא הפיק לקחים מהשואה. אך אנחנו נמשיך לבצע את העבודה החיונית שלנו, ולעולם לא נאפשר למשחיתים פחדנים לאיים עלינו או לפגוע במשימה שלנו".

 

 

כאמור, מדובר בתקרית אנטישמית אחת מתוך רבות שנרשמו ברחבי ארצות הברית במהלך השבועות האחרונים, בייחוד בערים שבהן יש קהילה ישראלית ויהודית גדולה כגון ניו יורק, לוס אנג'לס ומיאמי.

כך למשל, בשבוע שעבר רשויות החוק במחוז מיאמי-דייד פתחו בחקירה לאחר שמשפחה יהודית מניו ג'רזי נפלה קורבן לתקיפה אנטישמית במהלך חופשתה בדרום פלורידה.

 

אריק אורגן, אשתו ובתו - השלושה נפלו קורבן לתקיפה אנטישמית בשבוע שעבר במיאמי (צילום מתוך פייסבוק)

 

אריק אורגן, תושב העיירה טינק (Teaneck) שבצפון ניו ג'רזי, סיפר על האירוע הקשה שעבר ביום שלישי - ה-18 במאי - בזמן ששהה בבל הרבור שמצפון למיאמי ביץ'.

בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו הוא כתב על הרגעים שבהם הוא, אשתו ובתו טיילו ברחובות של עיירת התיירות הפופולרית. לפתע, רכב SUV עם "ארבעה צעירים בעלי מראה מזרח-תיכוני" עצרו לצדם והחלו לקלל אותם: "הם צרחו 'לכו ת**יינו יהודים', 'תמותו יהודים' ו-'לשחרר את פלסטין'", אריק כתב בפוסט ובהמשיך, "אחרי זה הם צעקו שהם הולכים לאנוס [את אשתי ואת בתי], ואז הם זרקו עלינו זבל ובקבוקים".

בשיחה עם התקשורת המקומית, אריק סיפר ש"הדבר הראשון שעבר לי בראש זה לוודא שאשתי ובתי נמצאות מאחוריי, כדי שאם משהו יקרה אני אספוג את זה ולא הן".

למרבה המזל, גבר שעבר במקום במכונית האאודי שלו הבחין בתקרית האנטישמית הקשה, ויצא מהמכונית תוך כדי שהוא שולף אקדח שהיה ברשותו. ארבעת הצעירים הבחינו בו ונמלטו מהמקום במהירות: "אני אסיר תודה על כך שהאיש הזה, זר לחלוטין, לא היסס להתערב ולהגן עלינו", כתב אריק, שהוסיף שהוא פנה למשטרה כדי להתלונן על התקרית.

במשטרה רואים בתקרית בחומרה רבה ופתחו בחקירה, אולם עד כה איש לא נעצר. גבריאל גרוסמן, ראש עיריית בל הרבור, התייחס לתקרית ואמר: "ישנה מטרה ברורה למתקפות האלה, והיא ליצור תחושת פחד בקרב הקהילה היהודית. למבצעי המתקפה הזו אני רוצה להגיד: דעו לכם שאתם לא תצליחו לעשות את זה. אנו קהילה חזקה וגאה, ונמשיך לעמוד לצד ישראל".

YOU MIGHT ALSO LIKE